Felébredt az Y generáció - Diákok tüntettek az Operánál

Hatalmas tömeg gyűlt össze csütörtök délután a Független Diákparlament (FDP) és a Diák vagyok Mozgalom rendezvényén is.

tunti

A megemlékezéssel egybekötött tüntetéshez a Kétfarkú Kutyapárt Békemenete és a Fővám téri ellenzéki nagygyűlés résztvevői is csatlakoztak.

"Amikor március 15-én emlékezünk a hősökre, tudnotok kell, hogy a ma hősei ti vagytok" - üzente a megjelenteknek a diákszervezetek egyik képviselője, Tarnay Kristóf. Emlékeztetett arra is, január óta ez már a harmadik alkalom, hogy a diákok az utcára vonulnak, ám a kormány azóta sem reagált az FDP 12+1 pontos követeléslistájára. "2018. január 19-én felébredt az Y generáció és belépett a közéletbe, egyértelművé téve: betelt a pohár!" - mondta.

Ezt követően értékelték a kormány oktatáspolitikáját: a kabinet nem lehet büszke ellenőrzőfüzetére, ami a tüntetés végére tele lett elégtelen érdemjegyekkel. A diákok bejelentették: a pótvizsga április 8-án várható, a vizsgabizottság pedig a magyar nép lesz - köztük sok százezer új szavazó az Y generációból.

Fotó: Draskovics Ádám

Forrás: nepszava.hu/J.D.