Ez maga a megfélemlítés, maga a terror, állítja a Corvinusról rendkívüli felmondással elküldött tanár

Az RTL szerint a Mol egyik nagyrészvényesének fiát nem engedte vizsgázni az egyetemi tanár, ezért szülei az egyetem dékánjához és rektorához fordultak. Az oktatót rendkívüli felmondással elküldték, a hallgatót az egyik dékán külön levizsgáztatta.

Ádám Zoltánt azután bocsájtották el az egyetemről, hogy etikai eljárást kezdeményezett egy befolyásos család gyermekének – az RTL szerint a Mol egyik nagyrészvényesének fia – szabálytalan vizsgáztatása miatt. Az egyetemi tanár elmondta, hogy a hallgató nem teljesítette a vizsgára való jelentkezés feltételeit, ezért nem engedte vizsgázni. Ezt követően a hallgató édesanyja személyesen jelent meg az egyetemen, édesapja pedig emailben kereste meg az egyetem dékánját és rektorát, azért, hogy mégis vizsgázhasson.

A helyzet pikantériája, hogy az egyetem kuratóriumának elnöke Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója.

A hallgatót a szülők közbenjárása után az egyik dékán mégis levizsgáztatta, külön teremben, külön kérdéssorral, ezért kezdeményezett etikai eljárást az egyetem három vezetőjével szemben.

Az egyetem vezetőit nem marasztalták el, de Ádám Zoltánt az etikai eljárást után indított szabálytalansági eljárás végén rendkívüli felmondással elbocsátották. Az oktató szerint szakmai hibákat nem tudtak felróni neki, az elbocsátást mindössze azzal indokolták, hogy a vizsgálat alatt két emailt nem küldött el, és cinikusan beszélt a rektorral.

Mivel az oktató szakszervezeti tag, az érdekképviselet szerint ez volt az egyetlen módja, hogy eltávolítsák az egyetemről.

Ádám Zoltán hangsúlyozta, hogy elbocsátásának megfélemlítő hatása van az egyetemen, az eljárás teljesen ellentétes az egyetemi autonómiával és véleményközlési joggal. "Mindez maga a megfélemlítés, maga a terror!" – állítja.

Az egyetem szerint az elbocsátásnak nincs köze az etikai eljárás megindításához. A Corvinus oktatói azonban közös állásfoglalásukban szégyennek nevezik az egyetemi vezetés döntését és követelik Ádám Zoltán azonnali visszavételét.

Forrás: HVG